Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
A béke illúziója - Kárpáti Iván jegyzete
1/10/2024 18:03
| Szerző: Kárpáti Iván/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
Izrael is megosztott, az ország biztonsága mindenkinek prioritás, viszont minden más vita tárgya, így Netanjahu miniszterelnök politikája is. Ameddig háború van, addig ő is hatalmon van, de ha ő bukik, egyáltalán nem garantált a béke.
A félreértések elkerülése végett fontos ezekben a viharos napokban rögzíteni: Haszán Naszrallah halálának nem csak Izraelben örültek. Szunnita muszlimok tömegei ünnepeltek például Szíriában, ahol a síta Hezbollah szörnyű dolgokat követett el a polgárháború idején. A terrorszervezet Libanont is túszul ejtette. Állam az államban, délen szociális rendszert tart fenn és mellette erősebb fegyveres erőt, mint maga az ország. Innen támadja Izraelt, az elmúlt hetekben, már több mint 100 ezer embert kellett kitelepíteni a zsidó állam északi részén. Naszrallah a hírek szerint 50 méter mélyre épített bunkerében figyelte, ahogy az izraeli hadsereg döbbenetes hatékonysággal pusztítja a szervezetét. Annyira magabiztos volt, hogy nem mozdult. Ilyen mélységben lévő objektumot nem lehet még egy 1 tonnás bunkerromboló bombával sem megsemmisíteni. Úgyhogy az izraeli légierő rögtön egymás után néggyel, gyakorlatilag leásott. A nemzetközi sajtóban ezt a harcot Izrael nem nyerheti meg, hiszen a képek borzalmasak. A bunker sűrűn lakott terület alatt volt, ez a taktika része, a Hezbollah és a Hamász gondolkodás nélkül használja élő pajzsnak ártatlanok ezreit. Kevés olyan hadsereg van a világon, amelyik előre szól, hogy hol csap le, az izraeli ilyen, mégis sok a civil halott. Ez egy háború, az pedig a front. A fejünkben az él a csatákról, hogy azokat végtelen mezőkön vívják, lövészárkok futnak párhuzamosan, időnként valaki előretör, a másik visszavág, ahogy azt Ukrajnában látjuk. A másik probléma, hogy Izrael a világ talán egyetlen országa, amelyiknek mindenki meg akarja mondani, hogy meddig mehet el saját védelmében. Megnézném, hogyan reagálnának a leghangosabbak, ha városaik és falvaik tucatjait kellene evakuálni a rakétazápor miatt. Ezzel együtt Izrael is megosztott, az ország biztonsága mindenkinek prioritás, minden más vita tárgya, így Netanjahu miniszterelnök politikája is. Ameddig háború van, addig ő is hatalmon van, de ha ő bukik, egyáltalán nem garantált a béke. Hiába csapták most le a Hezbollah fejét, hiába szerzett súlyos sebeket a Hamász, a Közel-Keleten soha nem lehet azt mondani, hogy valami egyszer s mindenkorra meg van oldva. Újabb és újabb generációk fogják megvívni ugyanazt a háborút.
Kárpáti Iván jegyzete az Esti gyors 2024. október 1-jei adásában hangzott el.