„Köszönjük
Publicisztika
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
Publicisztika

Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete

A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete

A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.

A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete

Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.

A kisemberek védelmében – Rózsa Péter jegyzete

15/02/2024 18:02

| Szerző: Rózsa Péter

Bizalmi válság van magukban a hivatalokban, a vezérek alá tartozó apparátusban is, ahol nyilván becsületes szakemberek dolgoznak.

2024. február 15. Esti gyors-részlet (2024.02.15. Rózsa Péter jegyzete)
02:28
00:00
Vegyük sorba, melyek azok az állami szervek, amelyek a lemondási ügyben érintettek – közvetve, vagy közvetlenül.

Legelőször is a Köztársasági Elnök Hivatala, egy pedofil bűnügyben elítélt ember, Kónya Endre kegyelmi ügye miatt. Másodszor az Igazságügyi Minisztérium, mert Varga Judit miniszter ennek a kegyelmi kérvénynek az ellenjegyzése miatt mondott le Novák Katalint követve. De ugyanezen minisztérium alatt ég a talaj a Schadl–Völner korrupciógyanús ügy miatt is. Maga a Végrehajtói Kamara pedig mindezek folyományaként benne van a buliban. A református egyház szintén a pedofil-ügy okán képbe került püspöke, Balog Zoltán miatt forrong. Egyelőre ne is menjünk tovább.

Ezen intézmények vezetői tehát egy-egy hibájuk, tévedésük, galádságuk okán bizalmi válságot okoztak. Nem csak az ún. nagypolitikában, ahol maga Orbán Viktor áll a porondon – vajon mit is kezd ezzel, vajon mit is készül mondani a szombati évértékelő beszédében –, bizalmi válság van magukban a hivatalokban, a vezérek alá tartozó apparátusban is, ahol nyilván becsületes szakemberek dolgoznak. Viszik hátukon azokat az ügyeket, amelyeket nem látunk kívülről, de e hivatalok működésének alapjait jelentik.

A szakapparátusról, a beosztottakról beszélek. Ők is átélik a válságot, őket is megcsapja e botrányok füstje, ha másként nem, de egymás előtt, ismerősi körben és a családban beszélniük kell erről. Hogy mit csinált a főnökük, és akkor ők most hová álljanak? Ők azok, akik tehetetlenül viselik el – mi mást tehenének – a főnökeik okozta, rájuk is hulló szégyent, esetenként népharagot, ők azok, akik akár arra is kényszerülnek, hogy eltitkolják olykor, hol is dolgoznak. Hol és hogyan függ az életük azoktól, akik egyébként egy-egy botrányuk után könnyű tánclépésekkel lebbennek egyik pozícióból a másikba, miközben beosztottjaik, alárendeltjeik ottmaradnak a feldúlt és hitelét vesztett intézményben. Pedig csak egyet kellene tenniük e fényes tekintetű vezetőknek, mielőtt távoznak vagy visszavonulnak: megköszönni, bocsánatot kérni és levenni a vállukról a válság terheit.

A válságét, amit maguk okoztak.

Rózsa Péter jegyzete a 2024. február 15-i Esti gyors adásában hangzott el.