„Köszönjük
Publicisztika
Igazság a paywall mögött (sincs) – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Igazság a paywall mögött (sincs) – Selmeci János jegyzete

Az igazság persze egy, sőt tíz másodpercben sem mondható el, néha egy kiváló újságíró hosszú cikke vagy riportja, és három megszólaltatott szakértő is kevés ahhoz, hogy bármire is jussunk egy bonyolult kérdésben, amiről egy narancsszínű politikus, államilag széttámogatott kormány-progapandista vagy egy mezei tiktokker tíz másodperc alatt világgá üvölti a maga igazságát.

Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete

A ma már soha nem emlegetett – bár papíron még létező – el nem kötelezett országok jobbára nagy pompával utazgató államfői nem ritkán tértek haza egy-két elefánttal a puttonyukban. Lásd Josip Broz Titonak az adriai Brioni szigetén harmadik világbéli királyi és főkormányzói adományokból létrejött egykori magánállatkertjét.

Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
Publicisztika

Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete

A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Gesztenye – Józsa Márta jegyzete

A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.

Jelentés szögesdrót országból – Hardy Mihály jegyzete

13/06/2024 18:04

| Szerző: Hardy Mihály/Klubrádió

 | Szerkesztő: Lőrincz Csaba

A kiindulási pont mindenképpen az, hogy az Orbán-kormány gyakorlatilag felszámolta a menekültügyi ellátási rendszert, lehetetlenné tette, hogy normális (értsd: európai) eljárásban megállapítsák, hogy ki jogosult védelemre és ki a gazdasági bevándorló vagy egyéb kalandor, védelemre nem jogosult személy.

2024. június 13. Esti gyors-részlet (2024.06.13. Hardy Mihály jegyzete)
02:50
00:00

Nem tudom, elgondolkodtak-e mostanában a… felháborodásról. Nekem akkor jutott eszembe, amikor Gulyás Gergely miniszter ezt a szót használta az Európai Bíróság döntésével kapcsolatban. A testület azért szabott ki egyszeri 200 millió eurós majd, napi 1 millió eurós bírságot, mert Magyarország nem hajtja végre a menekültekkel (és nem migránsokkal) kapcsolatos európai bírósági döntést. Magyarul: magasról tesz a valamennyi európai ország számára kötelező bírósági határozat végrehajtására. És ha ez nem lenne elég, még hülyének is nézi 1. a saját állampolgárait, amikor gátlástalanul hazudik az ügyben és 2. úgy tesz, mintha ez a döntés valamiféle derült égből a villámcsapásként érte volna a Karmelita Palotát és lakóit.

Az ügynek természetesen hosszú-hosszú előtörténete van. A kiindulási pont mindenképpen az, hogy az Orbán-kormány gyakorlatilag felszámolta a menekültügyi ellátási rendszert, lehetetlenné tette, hogy normális (értsd: európai) eljárásban megállapítsák, hogy ki jogosult védelemre és ki a gazdasági bevándorló vagy egyéb kalandor, védelemre nem jogosult személy. Helyette van a szögesdrót, a kutyás járőrök, a börtönökkel felérő konténertáborok, a többhavi értelmetlen várakoztatás, a családok szétszakítása és folytonos megalázása. Ez ellen az állami szintű embertelenség ellen hozott határozatot az európai bíróság, ennek a végrehajtását szabotálta el a kormány és most emiatt játssza el műfelháborodást Orbán Viktor meg Gulyás Gergely.

Nagyon pontosan tudhatták, hogy ez lesz a vége. Csak éppen nem érdekelte őket, mert az emberséges menekültügyi eljárás nem fért bele a migránssal riogatós propaganda kampányba. Pont, mint az azonnali atomháború rémképe – orosz békegalambbal. Amúgy, ha 1956-ban a menekülő magyarokat így fogadta volna Ausztria, akkor a szerencsétlenek a mai napig a kőszegi meg a soproni erdőkben bolyonganának…

A dolog külön bája, hogy a kiszabott bírságot nem Gulyás Gergely, Szijjártó Péter vagy Orbán Viktor kell, hogy befizesse, hanem megint az adófizetők pénzén csinálják a cirkuszt meg a szervezett népbutítást.

A baj csak az, hogy mai árfolyamon 200 millió euróból (ennyi a mostani bírság) akár európai színvonalú menekültügyi szolgálatot is lehetne működtetni Magyarországon.

Hardy Mihály jegyzete az Esti gyors 2024. június 13-ai adásában hangzott el.