A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Lehallgatnak, tehát vagyok - Dési János jegyzete
Lehallgatni a közvélekedés szerint csúnya dolog, ráadásul a mesterséges intelligenciák korában lassan felesleges is, azt és annak a hangján, képén állítjuk elő, amit csak akarunk.
Fogadjisten – Józsa Márta jegyzete
"... az is lehet Orbán Viktor békepárti, illiberális barátja szellemében, hogy a somorjai nagybani piacon az ősteremelő Béla csak szlovákul alkudhat meg a zöldséges Lajossal, elvégre mindketten üzletemberek. Akiknek fontos a szuverenitás, mert, ahogy ezt a törvény indokolja: a szlovák nyelv használata a Szlovák Köztársaság szuverenitásának megnyilvánulása."
Mindig jövőre - Rózsa Péter jegyzete
Azt halljuk minden évben, hogy jövőre aztán beindul a gazdaság, jövőre lesz jobb. E rövid üzeneten túl semmilyen előrelátás, jövőterv nincs.
És majd elérnek a hídhoz - Szénási Sándor jegyzete
A biznisz az biznisz. Orbán Viktor meg barát, akinek csak a felemelt hüvelykujj jár biztosan.
Nincsenek csodák - Orbán és az amerikai elnökválasztás
Az egész ügy nem olyan egyszerű, mint ahogy az Orbán retorikájában megjelenik. Nem lesz például "egy nap alatt béke" Oroszország és Ukrajna között. Nincsenek csodák, csak halandó és gyarló emberek.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
16/11/2024 15:11
| Szerző: Neuman Gábor/Klubrádió
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
Mi köze van az egykori Buckingham Palotabéli közös teázásnak Orbán és Trump mostani kapcsolatához? Nem sok, de azért valami van… A közös pont a pénz. A teázás 50 fontba került, Trump barátsága egészen picit többe, állítólag. A Fórum egyik hallgatója hívta fel a figyelmemet egy cikkre, amely a Le Monde-ban jelent meg, ez év október 26-án. A szerzője: Jean-Baptiste Chastand, a lap magyarországi különtudósítója. A cikk címe: 2024-es amerikai választások: Hogyan alakítja Orbán Viktor Donald Trump kampányát? Az alcíme: Magyarország nacionalista miniszterelnöke több tízmillió eurót költött arra, hogy sikeresen befolyásolja a republikánus jelölt kampányát.
Egy fénykép is illusztrálja a cikket: Egy résztvevő Donald Trump pólót visel Tucker Carlson beszéde alatt Esztergomban, Magyarországon, 2021. augusztus 7-én.
A továbbiakban ismerteti a cikk, hogy miket mondott Trump Orbánnal kapcsolatban a beszédeiben. Jöjjön most néhány példa: "Orbán Viktor, a világ egyik legkeményebb vezetője" október 10-én. "Kemény ember, okos." (október 6-án). "Tudja, mit mondott Orbán Viktor? Azt mondta: "Ha Trump visszatér, minden megoldódik." Azt mondta: »Amikor ő vezette az Egyesült Államokat, nem voltak háborúink, nem voltak problémáink.«" (október 2-án). Amikor Donald Trump külpolitikáról beszél a gyűlésein, elkerülhetetlenül eszébe jut egy utalás: Magyarország nacionalista miniszterelnökének neve.
A Le Monde kitér arra, hogy ki is az az Orbán Viktor: A 61 éves Orbán, egy alig 10 millió lakosú kis ország vezetője, amelyet a legtöbb amerikai nehezen tudna elhelyezni Európa térképén, geopolitikai iránytűvé vált a republikánus jelölt számára a november 5-i amerikai elnökválasztáson. Még az a megtiszteltetés is érte, hogy Trump kétszer is idézte az egyetlen vitában, amelyet demokrata ellenfelével, Kamala Harrisszel tartott szeptember 10-én. Minden idézetet arra használtak, hogy azt állítsák, hogy a világ számos vezetője állítólag csodálta a republikánus jelöltet.
A Kremlhez fűződő szoros kapcsolatairól ismert Orbán kijelentette, hogy "több üveg pezsgőt nyitna, ha Trump visszatérne", mivel meg van győződve arról, hogy "24 órán belül" helyreállíthatja a békét Ukrajnában. "Lenyűgöző, hogy Orbánnak hogyan sikerült ezt a kis országot közvetítőként felhasználnia Putyin és Trump között" – jegyezte meg Jacob Heilbrunn amerikai újságíró.
De visszatérve arra, hogy vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A lap szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot, de lehet, hogy sokkal többet. Állítólag, például a XIII. kerületi lap szerint Orbán legszűkebb köreinek köszönhető. Vagyis, hogy Ők adták össze ezt a pénzt. Kik is ezek? Mészáros Lőrinc, Tiborcz István, Garancsi István, stb. ... Jó befektetést csináltak? Ez majd kiderül. Vagy igen, vagy nem. Hogyan térül meg számukra ez a befektetés, ha egyáltalán megtérül, ez a jövő zenéje. De van egy másik lehetőség is a több tízmillió euróra. Hogy mi, adófizetők fizettünk Trump barátságáért. Illetve barátságnak nevezhető-e az, amit pénzért vásároltunk? A válasz erre manapság Magyarországon az, hogy IGEN. Csupa nagy betűvel.
A kérdés csupán annyi, hogy mennyire tartós egy pénzen vett barátság, illetve, hogy mennyit ér? Önök mit gondolnak erről?
Neuman Gábor jegyzete a Hetes Stúdió 2024. november 16-i adásában hangzott el.