Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.
A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Még több Németh Szilárdot Magyarországnak! – Selmeci János jegyzete
14/06/2024 18:04
| Szerző: Selmeci János
| Szerkesztő: Ivánkai Márk
Persze lehet, hogy a fővárost a fővárost a négyes-hatos vonalán belül képzelőknek van igazuk, azaz Csepel tényleg vidék, minket nem érdekel a pártpolitika, és arra szavazunk, akivel már voltunk együtt kocsmázni. De én azért mindenesetre, a nemzet érdekében szeretném kezdeményezni Németh Szilárd klónozását.
Szigetország Mennyország, ezért kérem engedjék meg, hogy az országos eredmények sokadik kommentálása helyett Csepelre kalauzoljam önöket, a kerületbe, ami ezután már nem csak a kiváló kerékpár-márkáról, a hangulatos Kis-Duna partról, a Csepel Művekről, vagy a Művek mellett kapható óriási palacsintáról lesz híres, hanem arról is, hogy Németh Szilárd felzabálási kísérletének hála itt sikerült a Fidesznek az elmúlt évtizedek leggyengébb eredményét elérnie az önkormányzati választáson.
Kösz Szilárd!
Csepelen a Fidesz kilépett a saját polgármesteréből; egy évtizedes barátság megszakadásán nem szívesen lovagol az ember, a történet röviden annyi, hogy a Duna-part újabb batár épületekkel való beépítése, és a kerületi vagyon magánosítása kapcsán a régi és az új kerületvezető annyira összeveszett, hogy Németh Szilárd kizáratta korábbi bajtársát a Fideszből, ezzel pedig sikerült elérnie, hogy Borbély Lénárd múlt vasárnap kis híján 9 ezerrel több szavazatot kapott, mint öt évvel ezelőtt, 67 százalékos győzelmével pedig majdnem Észak-Koreát csinált a szigetországból.
Kösz Szilárd!
Azért az önkormányzati a kedvenc választáson, mert itt van a legközelebb a politika az emberekhez, akik elég jól szokták tudni, hogy mi a jó nekik. Árulkodó, hogy az összellenzéki jelölt hatezerrel kevesebb szavazatot kapott, mint a szintén sima vereséget szenvedő elődje 2019-ben, az immár civil színekben induló, de értékrendjét tekintve amúgy vérfideszes polgármesterre tehát rengeteg ellenzéki szavazott.
A Fidesz jelöltje tíz százaléka pedig nem csak azért világraszóló blama, mert ennél még a 13. kerületben is jobban szerepelt a kormánypárti biztos vesztes, de azért is, mert a fővárosi Fidesz-lista a Tisza Párttal holtversenyben 27 százalékot kapott Csepelen, az EP választást pedig 34 százalékkal meg is nyerték a kerületben, tehát még a leghűségesebb kormánypártiak nagy része sem volt hajlandó a kerületet véres-hurkának tekintő Németh Szilárd, a plakátokon egyébként Orbán Viktorral együtt mosolygó jelöltjére szavazni.
Szerintem a Fideszben nem mondják olyan őszintén, hogy kösz Szilárd.
Persze nem tudjuk, hogy a szőnyeg szélére állítják-e a Karmelitában az egykori rezsibiztost Csepel teljes elvesztéséért, bár az alapítványába összepakolt vagyont aligha kell féltenie, a tanulságot nem csak neki érdemes levonnia.
Ez a tanulság valami olyasmi lehet, hogy a választók nem díjazzák sem a kavarást, sem az egyéni érdekek látványos elharapózását, hogy még a Fidesz-szavazó sem mindig Fidesz-szavazó, a jó jelölt pedig simán győzhet összefogósdi nélkül is. Ez utóbbi megtörtént egyébként több más fővárosi kerületben is, volt ahol a különcködő MSZP-s és DK-s képviselőket pakolták ki a választók a testületekből, az első kerületben úgy alakult, hogy a Fidelitas volt elnöke zavarta ki a várból egy csomó amúgy nem fideszes választó szavazatának köszönhetően a szövetségesei szerint is alkalmatlan ellenzéki polgármestert, Csepelen pedig a kormánypárt és ellenzéke is szinte teljesen eltűnt a testületből; a polgármester-jelöltjein kívül az egy kutyapárti mellett mindössze két fideszes és két összefogásos jutott be, utóbbiak egyike azért szerencsére egy jogerősen többször elítélt szoci.
Persze lehet, hogy a fővárost a fővárost a négyes-hatos vonalán belül képzelőknek van igazuk, azaz Csepel tényleg vidék, minket nem érdekel a pártpolitika, és arra szavazunk, akivel már voltunk együtt kocsmázni. De én azért mindenesetre, a nemzet érdekében szeretném kezdeményezni Németh Szilárd klónozását.
Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2024. június 14-i adásában hangzott el.