Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Pékárú – Rózsa Péter jegyzete
Orbán látványpékségéről, és annak lehetséges alternatíváiról a Hetes Stúdió műsorvezetője, Rózsa Péter.
A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.
Mély álomban a mély államról - Hardy Mihály jegyzete
21/09/2024 15:06
| Szerző: Hardy Mihály/Klubrádió
A parlament gazdasági bizottsága ülésén elhangzott, hogy Magyarországon megszűnt a költségvetési deficit, a külkereskedelmi mérleg pozitív szaldót mutat, miután a világszínvonalú magyar technológiai termékek iránt olyan nagy a kereslet.
A János kórház ügyeletes belgyógyász orvosa az asszisztensével együtt kénytelen volt rendelési időben újságot olvasni, ugyanis az évekkel korábban bevezetett országosan kötelező szűrővizsgálatoknak köszönhetően, szinte senki sem szorult azonnali beavatkozásra, mert nem volt elhanyagolt betegsége. Aztán eszébe jutott, hogy még rezidens korában, kezdő orvosként hosszú, néha egy évet meghaladó várólistákról cikkezett a sajtó, és hogy mindez már a messzi múlt ködébe vész.
Az újságok újabban arról írtak, hogy a miniszterelnök veje a patinás kastélyszállóját külföldi menekültek elszállásolására ajánlotta fel, hiszen ők azok, akik igazán rászorulnak és meg is érdemlik a magas színvonalú szociális ellátást az igazán befogadó, nyitott szellemiségű országunkban. Igaz, egyre kevesebben érkeznek. A kormányfő lánya pedig már régen szociális bolt céljára adományozta elegáns belvárosi butikját az Oltalom Karitatív Alapítvány számára. Még akkor is, ha az általános jólét terjedése miatt erre egyre kevésbé van szükség szociális üzletre a virágzó Magyarországon.
A magyar pénzügyminiszter Brüsszelben, az Európa Bizottság tagjainak megköszönte mindazt a nagyvonalú támogatást, amit Magyarország, mint a régió példaértékű projektjeit megvalósító állama kap a szervezettől. A magyar miniszter megerősítette, hogy az Európai Unió Magyarország legfőbb támogatója és szövetségese is egyben és Budapest támogatja az egyre szorosabbra fűzött kapcsolatokat az unió valamennyi tagállamával.
A közrádióban a miniszterelnök csak úgy volt hajlandó interjút adni, ha egyúttal a politikai ellenzék vezetője is ott lehet a stúdióban és azonnal reagálhat az elhangzottakra. A médium vezetése magától értetődően – a sokszínűség jegyében - már eleve biztosította a lehetőséget a reagálásra az ellenzéki politikusoknak. Ezt a miniszterelnök elégedetten nyugtázta.
A parlament gazdasági bizottsága ülésén elhangzott, hogy Magyarországon megszűnt a költségvetési deficit, a külkereskedelmi mérleg pozitív szaldót mutat, miután a világszínvonalú magyar technológiai termékek iránt olyan nagy a kereslet. A Magyar Nemzeti Bank pedig a Széll Kálmán téri Pénzmúzeumban kiállítást nyitott „Ilyen volt egykoron az infláció” címmel, hiszen már senki sem emlékszik, milyen is volt a pénzromlás valaha.
Az országban a MÁV egyetlen szerelvénye sem késett, a vonatok még a szárnyvonalakon is egyperces pontossággal közlekedtek. A svájci és a japán vasutasok tanulmányutakra érkezve egymásnak adják a kilincset a Könyves Kálmán körúti MÁV-székházban.
Na, ekkor ébredtem fel mély álmomból és rájöttem, a valóságban minden pont fordítva van. Pedig semmi más nem történt, csak annyi, hogy álmodtam magamnak - egy normális Magyarországot…
Hardy Mihály jegyzete a 2024. szeptember 21-i Hetes Stúdióban hangzott el.