Pozitív attitűddel próbálkoznak a koronavírus okozta stressz ellen
31/08/2020 09:48
| Szerző: Klubrádió
Új program indult a kórházi dolgozók mentális egyensúlyának támogatására. Mi lehet az oka, hogy bár sok fiatal beszél a környezetvédelemről, aktívan főleg csak a diplomás, családcentrikus és vidéki harmincasok tesznek a fenntarthatóságért? Ügyek és kérdések a Szerepvállalásból.
A műsor témái és vendégei:
A Pozitív Attitűd Formálás Alapítvány (PAF) azért dolgozik, hogy segítsen a kórházi dolgozók mentális egészségének és lelki egyensúlyának fenntartásában. A járvány alatt létrehoztak egy programot, amely kifejezetten a koronavírus okozta stressz csökkentésére fókuszál.
Az alapítvány munkatársai augusztus elején részt vettek egy olyan, a koraszülöttek ellátását is támogató adománygyűjtő futáson, amely a The Human Safety Net az Újszülöttekért nevű programmal közösen valósult meg. A szervezők száz egészségügyi dolgozó nevezését állták egyfajta köszönetképp az elmúlt hónapok kemény munkájáért. Mezei Andrea, az alapítvány megálmodója, vezetője volt a vendégünk.
Kettősség jellemzi a mai harmincasokat: ez az első olyan generáció, amely már az óvodában találkozott a környezetvédelemmel, ugyanakkor szüleitől nem kapott kész mintákat arra, hogyan óvja meg a bolygót. Egy friss kutatás szerint a 30-39 év közöttiek négyötöde vallja azt, hogy fontos számára a környezete védelme, mégis aktív lépéseket főleg csak a diplomás, családcentrikus és elsősorban vidéki harmincasok tesznek a fenntarthatóságért. Schauermann Péter, a Scale Research ügyfélkapcsolati igazgatója avatott be a részletekbe.
A műsort a fenti lejátszóra kattintva hallgathatja meg!
2020. augusztus 29., szombat 18.00
szerkesztő-műsorvezető: Bíró Bori