Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
A barna ötven árnyalata – Hardy Mihály jegyzete
4/07/2024 18:03
| Szerző: Hardy Mihály
| Szerkesztő: Ivánkai Márk
Ehelyett a szomorú valóság: kénytelen a nagyok asztaláról lesöpört morzsák, a padlón összegyűlt politikai hulladék között szemezgetni, amikor új koalíciót próbál összekovácsolni. Neki szinte mindegy, hogy kire vagy kikre építi új, meglehetősen vékonyka hatalmi bázisát. Lehetnek köztük akár neo- vagy kripto-nácik, barna- és feketeingesek, a német újfasiszta alternatívától kezdve az osztrák, a szlovák és az olasz nacionalisták, a lényeg, hogy szóba álljanak vele.
Nem tudom, elgondolkodtak-e mostanában… Brüsszel elfoglalásáról. Egészen pontosan a "Nyergeljetek, rohamra, csatába!” – jelszó kiadása után az Európai Unió és vezető intézményeinek huszáros elfoglalásáról, a földcsuszamlás-szerű szélsőjobboldali hatalomátvételről, amit Orbán Viktor vizionált és ígért a választások előtt. Ha alaposabban szemügyre vesszük a helyzetet, ebből nem lett semmi.
Értem én, hogy Felcsút lánglelkű sámánjának nem szabad komolyan venni az ígéreteit, hiszen, ha jobban megfigyeljük, mindig csak egyre szebb jövőt ígér, ahelyett most tenné rendbe ezt az országot. Meglehet a magyar ugart is kevésnek tartja saját maga számára, mert szeretne Nagy Nemzetközi Machinátor szerepében tetszelegni, Európa meghatározó vezetőjeként villogni.
Ehelyett a szomorú valóság: kénytelen a nagyok asztaláról lesöpört morzsák, a padlón összegyűlt politikai hulladék között szemezgetni, amikor új koalíciót próbál összekovácsolni. Neki szinte mindegy, hogy kire vagy kikre építi új, meglehetősen vékonyka hatalmi bázisát. Lehetnek köztük akár neo- vagy kripto-nácik, barna- és feketeingesek, a német újfasiszta alternatívától kezdve az osztrák, a szlovák és az olasz nacionalisták, a lényeg, hogy szóba álljanak vele.
Ez utóbbi egyre nehezebb, egyre szűkebb a pálya, mert a náciknál már csak a leplezetlen putyinisták kevésbé szalonképesek Európában. Részben ez is lehetett az oka, amiért a korábbi lengyel „testvérpárt” (ugye még van, aki emlékszik erre a szóra!) a Jog és Igazságosság is inkább Giorgia Melonit és a konzervatívok és reformerek pártját választotta Orbánék úgynevezett patriótái helyett. A felcsúti törpe-Napóleon most még abban bízhat, hogy az olasz Ligás Salvinit sikerül magához édesgetnie, plusz igen sok függ attól is, hogy a hétvégén hogyan szerepel Marine Le Pen Nemzeti Tömörülése a francia választások második fordulójában.
Akárcsak a magyar válogatott a foci EB-n, úgy az Európai Parlamentben is Orbánék politikai továbbjutása nem tőlük és a teljesítményüktől, hanem egy harmadik féltől, jelen esetben a francia választók józan eszétől függ. Az előfordulhat, hogy végül sikerül összekovácsolni Európa politikai söpredékéből egy ál-hazafi koalíciót, de hogy a későbbi nagy meccsekbe nemigen lesz beleszólásuk, az egészen biztosnak látszik. Ülhetnek a lelátón és nézhetik, amint a nagyok a pályán játszanak. Akárcsak a magyar válogatott focistái…
Hardy Mihály jegyzete az Esti gyors 2024. július 4-i adásában hangzott el.