Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete
A ma már soha nem emlegetett – bár papíron még létező – el nem kötelezett országok jobbára nagy pompával utazgató államfői nem ritkán tértek haza egy-két elefánttal a puttonyukban. Lásd Josip Broz Titonak az adriai Brioni szigetén harmadik világbéli királyi és főkormányzói adományokból létrejött egykori magánállatkertjét.
Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Nem jó irányba halad a világ – Hardy Mihály jegyzete
27/12/2023 18:03
| Szerző: Hardy Mihály/Klubrádió
A lassan végéhez érő 2023-as esztendőre visszatekintve nem sok jót mondhatunk, a világ nincs valami jó állapotban. A Földön óvatos becslés szerint is nyolc vagy kilenc állandósult kemény katonai konfliktus zajlik, kisebb-nagyobb intenzitással, sok tízezernyi halottal, megnyomorított emberrel és emberi élettel.
Nem tudom, elgondolkodtak-e mostanában erről a … 2023-as évről? Az év vége erre kiváló alkalmat teremt, különösen abból a szempontból, hogy vajon merre halad a világ, mi lesz velünk, ha így és ilyenek maradnak a folyamatok, események, amilyenek ebben a lassan végéhez érő 2023-as esztendőben voltak. Ha jól belegondolok, nem sok jó mondhatok, a világ nincs valami jó állapotban.
A Földön óvatos becslés szerint is nyolc vagy kilenc állandósult kemény katonai konfliktus zajlik, kisebb-nagyobb intenzitással és sok tízezernyi halottal és megnyomorított emberrel és emberi élettel. A szomszédunkban egy megroggyant birodalom próbálja megvívni a maga piszkos háborúját egy frissen önállóvá vált állammal, közben csak az orosz halottak száma meghaladja a százezer főt. Ennyi hullazsákot, az ő katonai zsargonjukban „200-as árut” szállítottak vissza Oroszországba, nem beszélve az általuk csak „300-as árunak” nevezett sebesültekről, akik további, megnyomorított életüket mankóval vagy művégtaggal élhetik le Oroszország Mostoha Anyácska nagy büszkeségére. Ez a mérleg éppen tízszerese az afgán hegyek között vívott tízéves háború veszteséglistájának. És akkor még szó sem esett Ukrajna lemészárolt egyenruhás fiairól és lányairól, az elpusztított és számkivetettségbe taszított civilekről.
Izraelben családok tízezrei nem tudhatják, hogy vajon milyen lesz életük a következő évtizedben pusztán csak azért, mert húsz-harminc kilométeres közelségben (értsd: a Hamász-rakéták hatósugarán belül) élnek a Gázai övezettől. Gázában több, mint 2 millió palesztin nem talál hazát és menedéket, életük kilátástalanabb, mint a betonromhalmaz, ami között majd túlélniük kell. És akkor még nem beszéltünk a világ egyéb konfliktusairól, Szudánról, Jemenről, Eritreáról, Líbiáról, Szíriáról, Myanmarról és a többi válságzónáról, ahol egyedül a temetkezési üzletág virágzik, minden más pusztul.
Nem jó irányba halad a világ, akárhogy is nézzük. A fűtött lakásból, a karácsonyi fények melegét élvezve erről sem szabad megfeledkezni.
Hardy Mihály jegyzete az Esti gyors 2023. december 27-i adásában hangzott el. Kiemelt kép: MTI/AP/Efrem Lukackij