Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Vigyázó szemünket Pekingre vessük? – Rózsa Péter jegyzete
7/03/2024 18:01
| Szerző: Rózsa Péter
Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet.
Tömegek zúdulnak hamarosan a keleti birodalomba induló repülőjáratokra, csak győzzék a légitársaságok! Nincs is jobb és szebb teljesült álma a magyaroknak, mint ez. És ha már mi megyünk Kínába, az is jön tovább felénk. Hamarosan a magyar rendőrökkel együtt kínai rendőrök fognak masírozni az utcákon. Erről állapodott meg a mi belügyminiszterünk a kínaival. Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Tehát, miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet. A koreai és szintén kínai akkumulátorgyárakban dolgozó pakisztáni, thaiföldi és más ázsiai országokból verbuválódott vendégmunkássereg pedig annyira szuverén, hogy lassan majd ők is átvehetik öröklakásaikat, mint annak idején az ideiglenes hazánkban tartózkodó szovjet hadsereg tisztjei. Ez a helyzet is van annyira bolond, mint akkor, a Kádár-korban volt, legalább annyira nyakatekerten kellett a rendszer magyarázatát adni, mint most.
A kegyelmi ügy persze már meztelenné tette a királyt, így lassan beteljesül, amit annak idején jó tizenhárom évvel ezelőtt maga mondott, hogy ne azt figyeljék, amit mond, hanem amit tesz. Hát most éppen ez van, egyre többen azt figyeljük mit tesz ő és kormánya ahhoz képest, hogy mit beszél. Ez a távolság is annyira nő, mint a keletre való nyitással, a kínai vízummentességgel a magyar világ.
Persze arról sem kell sajnos megfeledkeznünk, hogy mindeközben a nyugati világ felé záródnak bizonyos utak. Kínai vízummentesség egyfelől és amerikai vízumkényszer réme másfelől. Nagyon magyaros és szuverén, nemdebár?
Rózsa Péter jegyzete a 2024. március 7-i Esti gyorsban hangzott el.