„Köszönjük
Publicisztika
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete

Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?

Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete

Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.

Schengen - Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Schengen - Józsa Márta jegyzete

Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.

A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete

A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.

Vigyázó szemünket Pekingre vessük? – Rózsa Péter jegyzete

7/03/2024 18:01

| Szerző: Rózsa Péter

Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet.

2024. március 07. Esti gyors-részlet (2024.03.07. Rózsa Péter jegyzete)
02:08
00:00
Egyre csak tágul a magyar világ – kelet felé. Március 14-től már vízum nélkül utazhatunk Kínába.

Tömegek zúdulnak hamarosan a keleti birodalomba induló repülőjáratokra, csak győzzék a légitársaságok! Nincs is jobb és szebb teljesült álma a magyaroknak, mint ez. És ha már mi megyünk Kínába, az is jön tovább felénk. Hamarosan a magyar rendőrökkel együtt kínai rendőrök fognak masírozni az utcákon. Erről állapodott meg a mi belügyminiszterünk a kínaival. Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Tehát, miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet. A koreai és szintén kínai akkumulátorgyárakban dolgozó pakisztáni, thaiföldi és más ázsiai országokból verbuválódott vendégmunkássereg pedig annyira szuverén, hogy lassan majd ők is átvehetik öröklakásaikat, mint annak idején az ideiglenes hazánkban tartózkodó szovjet hadsereg tisztjei. Ez a helyzet is van annyira bolond, mint akkor, a Kádár-korban volt, legalább annyira nyakatekerten kellett a rendszer magyarázatát adni, mint most.

A kegyelmi ügy persze már meztelenné tette a királyt, így lassan beteljesül, amit annak idején jó tizenhárom évvel ezelőtt maga mondott, hogy ne azt figyeljék, amit mond, hanem amit tesz. Hát most éppen ez van, egyre többen azt figyeljük mit tesz ő és kormánya ahhoz képest, hogy mit beszél. Ez a távolság is annyira nő, mint a keletre való nyitással, a kínai vízummentességgel a magyar világ.

Persze arról sem kell sajnos megfeledkeznünk, hogy mindeközben a nyugati világ felé záródnak bizonyos utak. Kínai vízummentesség egyfelől és amerikai vízumkényszer réme másfelől. Nagyon magyaros és szuverén, nemdebár?

Rózsa Péter jegyzete a 2024. március 7-i Esti gyorsban hangzott el.