„Támogassa
Publicisztika
Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Mélyfúrás – Rózsa Péter jegyzete

Nem számítanak a szakmai vélemények, a műszaki és egyéb okok egy politikailag felértékelt terv megvalósításakor. Csak az számít, hogy a kormány vezetője mit akar. És hogy mit akar általa például egy igazi nagyvezér, a kínai kommunista párt és kormány első embere, Hszi Csin-ping. Rózsa Péter jegyzetében a zalai olajmezőtől és Rákosi elvtárstól jut el napjainkig.

Brancs – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Brancs – Szénási Sándor jegyzete

Az, hogy Orbán és Gyurcsány egy brancs lenne, első pillantásra azt jelenti, hogy a jelenlegi rendszert ketten állították elő, ami azért hazugság, mert Orbánt semmilyen nyomás nem kényszerítette egy autokrácia kiépítésére, viszont az nem hazugság, hogy Gyurcsány kormányzása gyakorlatilag minden féket eltakarított Orbán útjából.

Kétszer nem léphetsz ugyanabba a Halász Jánosba – Dési János jegyzete
Publicisztika

Kétszer nem léphetsz ugyanabba a Halász Jánosba – Dési János jegyzete

Diktatúrácska van itt kérem, a parlament ma nem izgalmasabb hely, mint 1981-ben lehetett – s a büfé már akkor is jó volt. Igaz, a rendszerváltás magyar forradalma részben az akkori parlamentből indult, teljesedett ki – amiből persze nem következik, hogy most Halász János nem mondja el harmadszorra vagy negyedszerre ugyanazt a beszédét. Ha már elsőre ennyire bejött.

Olimpiásdi – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Olimpiásdi – Józsa Márta jegyzete

Bőven van még amit tanulnunk Belgrádtól.  Például a héten a fideszes parlamenti többség elfogadta az Egyesült Arab Emírségek kormányával kötött gazdasági együttműködésről szóló megállapodást, amely a rákosrendezői pályaudvar területén megvalósuló úgynevezett mini-Dubaj-beruházást tartalmazza.

Európa és én – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Európa és én – Selmeci János jegyzete

Nekem Európa egy boldog összenézés, amikor felszállunk a repülőre, a külföldön hallott magyar szavak, az élmény, hogy szívesen látnak minket a szicíliai kocsmától a bécsi kávézóig mindenhol, látni, hogy azért máshol sem Kánaán az élet, és ez aztán tényleg közös bennünk, ahogy a külföldre szakadt barátok és családtagok is, akik hálisten nem vesznek el, hazajönnek, elmegyünk hozzájuk, tanulunk a sorsukból, és persze azokéból is, akiknek Európa még az olcsó fapadossal is messze van.

Vigyázó szemünket Pekingre vessük? – Rózsa Péter jegyzete

7/03/2024 18:01

| Szerző: Rózsa Péter

Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet.

2024. március 07. Esti gyors-részlet (2024.03.07. Rózsa Péter jegyzete)
02:08
00:00
Egyre csak tágul a magyar világ – kelet felé. Március 14-től már vízum nélkül utazhatunk Kínába.

Tömegek zúdulnak hamarosan a keleti birodalomba induló repülőjáratokra, csak győzzék a légitársaságok! Nincs is jobb és szebb teljesült álma a magyaroknak, mint ez. És ha már mi megyünk Kínába, az is jön tovább felénk. Hamarosan a magyar rendőrökkel együtt kínai rendőrök fognak masírozni az utcákon. Erről állapodott meg a mi belügyminiszterünk a kínaival. Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Tehát, miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet. A koreai és szintén kínai akkumulátorgyárakban dolgozó pakisztáni, thaiföldi és más ázsiai országokból verbuválódott vendégmunkássereg pedig annyira szuverén, hogy lassan majd ők is átvehetik öröklakásaikat, mint annak idején az ideiglenes hazánkban tartózkodó szovjet hadsereg tisztjei. Ez a helyzet is van annyira bolond, mint akkor, a Kádár-korban volt, legalább annyira nyakatekerten kellett a rendszer magyarázatát adni, mint most.

A kegyelmi ügy persze már meztelenné tette a királyt, így lassan beteljesül, amit annak idején jó tizenhárom évvel ezelőtt maga mondott, hogy ne azt figyeljék, amit mond, hanem amit tesz. Hát most éppen ez van, egyre többen azt figyeljük mit tesz ő és kormánya ahhoz képest, hogy mit beszél. Ez a távolság is annyira nő, mint a keletre való nyitással, a kínai vízummentességgel a magyar világ.

Persze arról sem kell sajnos megfeledkeznünk, hogy mindeközben a nyugati világ felé záródnak bizonyos utak. Kínai vízummentesség egyfelől és amerikai vízumkényszer réme másfelől. Nagyon magyaros és szuverén, nemdebár?

Rózsa Péter jegyzete a 2024. március 7-i Esti gyorsban hangzott el.