Tordai: Jogkövető módon megépített házat akarnak lebontatni, mert nem tetszik nekik a képem
20/11/2024 23:27
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Szikora Gábor
Bontási kötelezést adott ki Tordai Bence házára a Fővárosi Kormányhivatal. Az ellenzéki képviselő szerint jogkövető módon, jó szándékkal és tisztességesen megépített családi házat akarnak lebontatni "csak azért, ,mert nem tetszik nekik a képem vagy a politikai tevékenységem", és ezt is megteheti a kormányhivatal, ha a vezetője, Sára Botond főispán "egy kellően bosszúszomjas, bukott fideszes politikus".
Bontási kötelezést adott ki Tordai Bence házára a Fővárosi Kormányhivatal – írta meg Facebook-bejegyzésében az ellenzéki politikus, aki szerint a kormányhivatalt vezető Sára Botond főispán hivatali hatalmával visszaélve, bosszúból hozta meg a döntést. Azt írta: „Ha végigviszik az eljárást – márpedig a bíróságokon is egyre jobban eluralkodik a narancsmaffia –, akkor három generáció megtakarításait zabálják el, és négy gyerek jövőjét teszik tönkre”. A Párbeszéd korábbi politikusának építkezését azzal támadta hetekig a kormányközeli sajtó két éve, hogy 150 milliós úgynevezett „luxusvillát” épített a II. kerületben. A Sára Botond vezette Fővárosi Kormányhivatal szerint bebizonyosodott az építkezés jogszerűtlensége, idén tavasszal pedig a Kúria is megerősítette, hogy szabálytalanul építkezett a politikus. Tordai Bence szerint a ház építése során mindenben szabálykövetően jártak el, és reméli, hogy a bíróság is alátámasztja majd ezt.
Tordai Bence a Megbeszéljük adásában műsorvezetőnk kérdésére azt válaszolta: ha Sára Botond főispán akarata teljesül, akkor hajléktalanok lesznek családjával. Ugyanis ha végigpörgetik az eljárást, amire minden eszközük megvan, akkor egyszer csak megérkezik egy bontóbrigád, és ezt a Fidelitas „nagyon ízléses módon” már meg is előlegezte nekik egy performansszal.
Jogkövető módon, jó szándékkal és tisztességesen megépített családi házat akarnak lebontatni „csak azért, mert nem tetszik nekik a képem vagy a politikai tevékenységem”. Ennek egyébként örülhetne, mondta, mert tényleg sikerül szálkának lenni a köröm alatt, ha botnak a küllők között nem is. De hogy eddig fajuljon egy politikai bosszúhadjárat, arra még nem volt példa – tette hozzá. Szerinte „végvergődésben lévő rendszert látunk”, és az elég veszélyes manőverekre képes. A képviselő elmondta, már azon is nagyon kiakadt, amikor elvették Fekete-Győr András mandátumát, mert füstgyertyázott egy tüntetésen, és ez még magasabb szintje a diktatúra kiépülésének.
Elmondta: 70 négyzetméter alapterületű, tetőtérrel együtt 130 négyzetméteres házról van szó egy hatgyerekes családnak, ezt nevezték a kormánypárti médiában luxusvillának. Úgy folytatta: leadtak egy több száz oldalas, nagyon részletes kiviteli tervet, minden aszerint is történt, ettől nem tértek el, ezt elismerte a kormányhivatal, a bíróság és a független igazságügyi szakértő is. Ehhez képest adták ki a bontási kötelezsét, amit meg lehet tenni, ha a kormányhivatal vezetője „egy kellően bosszúszomjas, bukott fideszes politikus”.
Bírósághoz fordulhat és fordul is, de ha nem kap azonnali jogvédelmet, akkor elkezd ketyegni a hat hónapos határidő, ezt még három hónappal meg lehet hosszabbítani, de kilenc hónap után átadják a NAV-nak, a bontóbrigád, karhatalommal megtámogatva. Ha indítanak is közigazgatási pert, akkor is kaphatnak olyan bírót, mint legutóbb, aki ezt megelőzően egy fideszes államtitkárnak volt a titkárságvezetője. Tehát nem vagyok teljesen nyugodt a magyarországi jogállam állapotát elnézve – fogalmazott a képviselő.
Részletezte: abba kapaszkodnak bele a kormányhivatalnál, hogy az egyik falat, ami nem bírta volna el a födémet, a leadott tervekkel összhangban újjáépítették. Erre közölték velük, hogy ez már nem átépítés, hanem új épület, és mivel osztott közös tulajdonon van, nem lehetne rajta teljesen új házat építeni. Jelezte, lehet ilyen építészszakmai vitát folytatni, de ezt 2017-ben kellett volna megtenni, amikor beadták a terveiket. De akkor nem történt semmi ilyesmi, nem emeltek kifogást, továbbították a terveket. Ha ’17-ben ezek a tervek nem voltak problémásak, és azzal nem vádolják őket, hogy azoktól eltértek volna, akkor „hogy képzeli ezt Sára Botond?” – tette fel a kérdést. Ilyen esetekben van egy szankciós lista, különböző büntetési tételekkel, de ennek egyből a tetejére ugrottak, a bontásnál nincs durvább eszköz. Ha kapnak egy bírságot, arra összevonta volna a szemöldökét, hogy „jó, hát Magyarországon élünk, értem, hogy mizu van”, de a teljes bontás más szint.
Most mi legyen?
Tordai Bencét arról is megkérdeztük, hogy a legutóbbi közvélemény-kutatások adatai szerint a Tisza Párt utolérte vagy esetleg meg is haladta a Fidesz népszerűségét, és látható a kormánypárt idegessége. A független képviselő azt mondta: politikusoknak az a dolguk, hogy becsatornázzák a népharagot, és a közakaratnak megfelelő kereteket adjanak az érvényesüléshez. Az tudjuk, hogy ebben a választási rendszerben egy az egy ellen érdemes indulni a Fidesz ellen, ő ezt szeretné látni megvalósulni. A választók láthatóan eldöntötték, hogy listán a Tisza Párt lesz a Fidesz kihívója, már csak az a kérdés maradt, hogy a 106 egyéni választókerületben melyik ellenzéki politikus próbálhatja meg legyőzni a kormánypárti jelöltet. Hogy kik a legesélyesebbek, az nem párthovatartozás kérdése, hanem az eddigi teljesítmény, ismertség, beágyazottság és hasonló szempontok azok, amelyeket mérlegre kell tenni. Ha kell, rendezzük megint előválasztást, az szerinte jól működött az egyéni körzetekben, mobilizálta az ellenzéki közönséget, átvette a tematizációt a Fidesztől, akkor erős volt az ellenzék, csak „nem kellett volna olyan borzalmas kampányt folytatni”. Reméljük, hogy jó kampány és jó jelöltek is lesznek, mintannyiuknak ezen kell dolgozni, félretéve a személyes hübriszt és a pártérdekeket – összegezte.
A teljes beszélgetést a fenti lejátszóra kattintva hallgathatják meg.
2024. november 20., szerda 16:50
Műsorvezető: Bolgár György