Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Pékárú – Rózsa Péter jegyzete
Orbán látványpékségéről, és annak lehetséges alternatíváiról a Hetes Stúdió műsorvezetője, Rózsa Péter.
A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.
Nyolc év, elsőfok – Neuman Gábor jegyzete
24/08/2024 15:10
| Szerző: Neuman Gábor/Klubrádió
Kiss László előzetesben, vádemelés többek között Molnár Zsolt, Horváth Csaba és Tóth Csaba ellen. Mondhatnánk, hogy sokkal okosabbak leszünk akkor, amikor már konkrét ítéleteket, vagy felmentéseket olvashatunk. De mikor lesz az?
Egy hete letartóztatták Kiss László óbudai polgármestert, két napja vádat emeltek Molnár Zsolt, Horváth Csaba és Tóth Csaba ellen többek között a zuglói és újbudai parkolási rendszer miatt. A Központi Nyomozó Főügyészség letöltendő szabadságvesztést kér az érintett politikusokra. Kiss László esete még durvább, hiszen már előzetesben van.
Az ellenzék amúgy sem szerepelt valami fényesen a tavaszi választásokon, csak a DK és a Mi hazánk ért el számottevő eredményt, mi lesz most velük, ha a gyanúsítások megállnak?
Ungár Péter, az LMP társelnöke szerint a júniusi választáson minden ellenzéki párt meghalt. De úgy tűnik, a Fidesz nem ért egyet Ungár állításával, és a maradék ellenzéket, a Tisza Pártot kivéve, korrupciós bűnökkel vádolja meg. Nehogy onnan is segítséget kaphasson majd Magyar Péter.
Miért jó ez a Fidesznek? Egyrészt, mert a korrupciót szétteríti az országban, lám-lám a makulátlannak feltűntetett ellenzék is bűnös üzelmeket folytat, másrészt a saját korrupciós ügyeiről is elterelődik a figyelem, meg persze a katasztrofális gazdasági eredményekre sem néz ilyenkor senki.
Persze próbálkoznak az ellenzéki oldalon különböző magyarázatokkal, hogy koncepciós eljárásokról van szó, ami persze lehet, hogy megfelel a valóságnak.
Gyurcsány Ferenc rendkívül felháborodott bejegyzést osztott meg Facebook-oldalán azzal kapcsolatban, hogy Kiss Lászlót, Óbuda polgármesterét múlt héten őrizetbe vették, majd a Fővárosi Törvényszék elrendelte a letartóztatását.
"Kiss Lászlót börtönbe akarták vinni, hogy uralhassák Óbudát. Az ő szemükben Kiss legnagyobb bűne, hogy nyert. Kiss ellen szervezett akciót folytattak. Bizonyítani fogjuk."
Hozzátette azt is, hogy
"az állam nem a bűn ellen küzd, hanem ellenkezőleg, azért tesz, arra költi a mi pénzünket, hogy bűnbe vigyen embereket."
A zuglói szocik közül elsőként Horváth Csaba reagált az Őt ért vádakra:
„Az üggyel kapcsolatban csak azt tudom ismételni, hogy sem bűnt, sem törvénysértést nem követtem el. Tiszta lelkiismerettel állok a bírósági eljárás elé, biztos vagyok abban, kiderül, hogy a vád egy alaptalan koholmány. Erről bárki személyesen is meggyőződhet, mivel a tárgyalás nyilvános lesz.”
Mondhatnánk, hogy sokkal okosabbak leszünk akkor, amikor már konkrét ítéleteket, vagy felmentéseket olvashatunk. De mikor lesz az?
Emlékeznek még Simon Gáborra, az MSZP pártigazgatójára? Az Ő bankszámláját találták meg egy bécsi bankban: 2013 augusztusában a pénzmosás elleni nemzetközi hálózat osztrák tagszervezete, majd a NAV Pénzmosás Elleni Információs Irodája ellenőrzést végzett, és így derült ki, hogy Simon közel 240 millió forint értékű valutát tart egy osztrák bankszámlán, ami nem szerepel a vagyonbevallásában, és ami ugyanahhoz a bankhoz tartozik, amelyik a kerületi kötvénykibocsátást is finanszírozta.
Az ügy bonyolultabbá vált, mint gondolták, mert: a Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása szerint Simont 2014. március 10-én őrizetbe vették egy Welsz Tamás nevű személynél ezt megelőzően tartott házkutatás eredményei alapján. Welsz 2014. március 20-án meghalt egy rendőrautóban, amikor kihallgatásra vitték a Központi Nyomozó Főügyészségre.
De a lényeg, hogy 2022 tavaszán még mindig csak első fokon folyt a tárgyalás, immár a harmadik bíró vezetésével.
Ebből következően elképzelhető, hogy a következő országgyűlési választásokon 2026-ban, még semmit se fogunk tudni az őrizetbe vett, illetve a megvádolt politikusok esetleges bűnös tevékenységeiről.
Neuman Gábor jegyzete az augusztus 24-i Hetes stúdióban hangzott el, meghallgathatják a fenti lejátszóra kattintva.