A lényeg

Konkoly Zsófia úszó szerezte az első magyar érmet a paralimpián

25/08/2021 14:28

| Szerző: Klubrádió

Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpián. Az idei Európa-bajnok a legjobb idővel jutott az esti döntőbe, ahol mindössze nyolc századmásodperces hátránnyal második lett ausztrál riválisa mögött.

Az S9-es kategória idei Európa-bajnoka megnyerte délelőtt az előfutamát, és 4:44.74 perccel, a legjobb idővel jutott az esti döntőbe.

A 19 éves pécsi úszó - akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja - a fináléban is remekül versenyzett, és végül csak centimétereken múlt, hogy nem sikerült győznie. Az ausztrál Lakeisha Patterson nyert.

Ugyanebben a számban a még csak 15 esztendős Payer Kata összesítésben a 14. helyen zárt. Konkoly Zsófia a magyar küldöttség első érmét nyerte Tokióban.