Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.
A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
A kijárat szakadatlan keresése – Szénási Sándor jegyzete
22/06/2024 15:05
| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió
| Szerkesztő: Szikora Gábor
Orbán színpadán a díszletmunkások már bontják a kijáratot a magyaroknak, akik a vesztett csata után megint győzelmesen távoznak majd, már ha nem omlik rájuk egy tartógerenda.
Az élet csupa búcsúzás.
"It's time to say goodbye", írta 2021 márciusában a Fidesz külügyekért felelős alelnöke, Novák Katalin, amikor kiléptek a Néppárt pártcsaládjából is azután, hogy otthagyták az európai parlamenti képviselőcsoportot.
A Fidesz ezzel duplán nyomatékosította, hogy ő az elhagyó, a Néppárt az elhagyott, mondhatni a veszteség fájdalmába zuhant hitves. Ez utóbbi lépés egyébként március 3-án történt, pont azon a napon, mikor a frakció megszavazta, hogy ezután nemcsak egy tagot, de egész képviselőcsoportot is ki lehet zárni. A finom célzást elértve játszotta el a Fidesz a maga kreálta szappanopera első felvonásának zárójelenetét, a dübörgő léptekkel történő távozást, miközben már rugdosták a sarkát, hogy tegye ezt minél gyorsabban.
Ha még nem mondtuk volna, a NER párhuzamos valóságában járunk, a szakadatlan győzelmek, az ellenfeleknek kiosztott kokik, és az igazmondó ügyészségek fénylő világában, ahol a Fidesz épp most alázza az érte epekedő európai jobboldalt. Ja, és ahol, ahogy a kormányfő mondta, a Berlinnel folytatott, sikert sikerre halmozó tárgyalások után: ha nem működtetjük a német gazdasági kapcsolatot, mi magyarok nem tudunk úgy élni, mint most, hanem sokkal rosszabbul. Hah.)
Most a második jelenet vége érkezett el. Napok óta írják az olasz lapok, hogy Meloni kormányfő már nem akarja, – akarta-e igazából bármikor? – hogy a Fidesz belépjen az általa vezetett Konzervatívok és Reformisták európai parlamenti klubjába, ahol több párt is jelezte, hogy ha Orbán jön, ők mennek.
Ez nyilván nem jó deal Meloninak, aki, miután felvette az AUR-t, a Románok Egyesüléséért nevű, amúgy euroszkeptikus, nacionalista, és ha szőrmentén is, de azért putyinsimogató szövetséget, az Európai Parlament harmadik legnagyobb frakcióját tudhatja magáénak, az unión belüli orosz ügynök feladatkörét ellátó Fidesz-re tehát nincs szüksége.
Orbán színpadán a díszletmunkások már bontják a kijáratot a magyaroknak, akik a vesztett csata után megint győzelmesen távoznak majd, már ha nem omlik rájuk egy tartógerenda: a Fidesz hazai frakciójának vezetője bejelentette, hogy a magyarfaló AUR-ral nem hajlandók közösködni, bár egészen addig ez a probléma meg sem érintette őket. Most pedig a Konzervatívok társelnöke közölte, hogy a Fidesz hivatalosan be sem jelentkezett hozzájuk.
Mindehhez csak annyit: Orbán igazából azt szerette volna, ha a Marine Le Pen fémjelezte, nyíltan oroszpárti Identitás és Demokrácia frakció egyesül a Konzervatívokkal, létrehozzák az európai parlament második legnagyobb frakcióját, és a Fidesz ebbe lép be. Ezt Le Pen is akarta, de Meloni nem, hiába írta a Magyar Nemzet reménykedve június 13- án, hogy formálódik a brüsszeli jobboldali szupercsapat. Akkor már épp deformálódott, vagyis Orbán a semmibe lép megint, az Identitás pedig magában kísérletezhet azzal, hogy rávegye az Uniót: játsszon orosz rulettet.
A Fideszt egyedül ide várják.
Vége a második felvonásnak is.
Persze lesz még harmadik, negyedik, huszadik, ahogy azt a párhuzamos valóság, és a vereségeket fedni próbáló sikerflastromok ezt megkövetelik. Ahogy ezt az Alee énekelte nóta mondja:
"Nullán vagyok jelenleg
de leszek én még százon
benned többé nem a lelkem
menedékét látom."
Tus.
Szénási Sándor jegyzete a Hetes Stúdió 2024. június 22-i adásában hangzott el. Kiemelt kép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda
It’s time to say goodbye. pic.twitter.com/2pV6zdbEBp
— Katalin Novák (@KatalinNovak_HU) March 18, 2021