Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.
A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …
Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
A külpolitika magyar géniusza – Selmeci János jegyzete
21/06/2024 18:03
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
| Szerkesztő: Wilk Valentin
Orbán "marha hasznosnak" bizonyult döntéseiből szedett csokrot a szerző. Hol, mikor, hogyan szolgálta az ország politikai vezetője a magyar érdekeket külföldön?
Amennyiben tényleg igaz, hogy annak is kell valahol lenni, akire sehol nem vár senki, legföljebb Geert Wilders és Marine Le Pen, akkor persze a semmiben levés is levés, a létezés magányos és kevéssé hatékony formája, még sajnáljuk is, aki hasonlóan jár, talán még akkor is szánjuk kicsit, ha egyáltalán nem érdemel többet.
A hazája viszont többet érdemelne.
A külpolitika magyar géniuszának először sikerült kiléptetnie pártját az azóta tovább erősödő Néppártból, az uniós pártcsaláddal például olyasmiken sikerült összevesznie a magyar kormánynak, mint a CEU kiutálása az országból, vagy a Stop Soros törvény elfogadása, tehát a fideszes EP-képviselők befolyásának és a magyar érdek képviseletének elvesztéséért cserébe elhagyta az országot egy elitegyetem, a civilek meg élnek-virulnak azóta is. De tényleg, önök emlékeznek még, hogy mi volt abban a törvényben?
Persze a szakításhoz az is kellett, hogy lejárató plakátokra került az Európai Bizottság akkori néppárti elnöke, el tudjuk ugye képzelni, mekkora veszélybe került volna a Fidesz kormányzása, ha nincsenek junckeres plakátok, viszont van CEU-s gender szak. Nagyon megérte, ugye?
A Néppárt mellett erősödött még a Meloni nevével fémjelzett Európai Konzervatívok és Reformerek pártcsalád is, akiknek már szintén nem kell a Fidesz, pedig két éve még alighanem örömtáncot jártak volna a 11 képviselő láttán, de mivel a géniusznak a békepártisággal megnyert választás után is sikerült kitartania Putyin mellett tök feleslegesen, és a végletekig akadályozott mindent, amit az unió aztán úgyis megtett Ukrajnáért, ma már többet vinne, mint amennyit hozna az atlantista frakciónak. Marha hasznos volt az egyébként az azóta NATO-tag finnek meg pláne svédek csatlakozásának akadályozása is, többek között éppen ezen országok tagpártjai vétózták meg, hogy a magyar kormánypárt csatlakozni tudjon egy értelmezhető frakcióhoz.
Ha pedig szavazói még mindig kitartanak amellett, hogy a vezető külpolitikai zsenialitása párját ritkítja, akkor emlékeztetnék; ők már nem tagjai a legbefolyásosabb pártcsaládnak, legnagyobb hazai kihívójuk viszont igen. A Tisza Párt befogadása ráadásul sokkal inkább a Fidesznek szól, mint Magyar Péternek; a néppártiaknak ugyanúgy fogalmuk sincs arról, hogy pontosan kiket vesznek maguk közé, mint ahogy a magyar választók 30 százaléka sem igen tudhatta, hogy kire szavaz.
A géniusznak az itt emlegetett nagy eredményei után ráadásul visszakoznia kell; az eddig hazánk ellenségének számító holland fickó az ő támogatásával lesz a NATO főtitkára, az ukrán-román meccs szünetében pedig egy fideszes EP-képviselőre hivatkozva mondta be az egyperces híradó, hogy minden rendben, Ukrajna folytathatja a csatlakozást az unióhoz.
Micsoda sikerek, micsoda döntések, Magyarország érdeke meg köszöni szépen, hol van?
Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2024. június 21-i, pénteki adásában hangzott el a szerző felolvasásában.