Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete
A ma már soha nem emlegetett – bár papíron még létező – el nem kötelezett országok jobbára nagy pompával utazgató államfői nem ritkán tértek haza egy-két elefánttal a puttonyukban. Lásd Josip Broz Titonak az adriai Brioni szigetén harmadik világbéli királyi és főkormányzói adományokból létrejött egykori magánállatkertjét.
Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
A külpolitika magyar géniusza – Selmeci János jegyzete
21/06/2024 18:03
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
| Szerkesztő: Wilk Valentin
Orbán "marha hasznosnak" bizonyult döntéseiből szedett csokrot a szerző. Hol, mikor, hogyan szolgálta az ország politikai vezetője a magyar érdekeket külföldön?
Amennyiben tényleg igaz, hogy annak is kell valahol lenni, akire sehol nem vár senki, legföljebb Geert Wilders és Marine Le Pen, akkor persze a semmiben levés is levés, a létezés magányos és kevéssé hatékony formája, még sajnáljuk is, aki hasonlóan jár, talán még akkor is szánjuk kicsit, ha egyáltalán nem érdemel többet.
A hazája viszont többet érdemelne.
A külpolitika magyar géniuszának először sikerült kiléptetnie pártját az azóta tovább erősödő Néppártból, az uniós pártcsaláddal például olyasmiken sikerült összevesznie a magyar kormánynak, mint a CEU kiutálása az országból, vagy a Stop Soros törvény elfogadása, tehát a fideszes EP-képviselők befolyásának és a magyar érdek képviseletének elvesztéséért cserébe elhagyta az országot egy elitegyetem, a civilek meg élnek-virulnak azóta is. De tényleg, önök emlékeznek még, hogy mi volt abban a törvényben?
Persze a szakításhoz az is kellett, hogy lejárató plakátokra került az Európai Bizottság akkori néppárti elnöke, el tudjuk ugye képzelni, mekkora veszélybe került volna a Fidesz kormányzása, ha nincsenek junckeres plakátok, viszont van CEU-s gender szak. Nagyon megérte, ugye?
A Néppárt mellett erősödött még a Meloni nevével fémjelzett Európai Konzervatívok és Reformerek pártcsalád is, akiknek már szintén nem kell a Fidesz, pedig két éve még alighanem örömtáncot jártak volna a 11 képviselő láttán, de mivel a géniusznak a békepártisággal megnyert választás után is sikerült kitartania Putyin mellett tök feleslegesen, és a végletekig akadályozott mindent, amit az unió aztán úgyis megtett Ukrajnáért, ma már többet vinne, mint amennyit hozna az atlantista frakciónak. Marha hasznos volt az egyébként az azóta NATO-tag finnek meg pláne svédek csatlakozásának akadályozása is, többek között éppen ezen országok tagpártjai vétózták meg, hogy a magyar kormánypárt csatlakozni tudjon egy értelmezhető frakcióhoz.
Ha pedig szavazói még mindig kitartanak amellett, hogy a vezető külpolitikai zsenialitása párját ritkítja, akkor emlékeztetnék; ők már nem tagjai a legbefolyásosabb pártcsaládnak, legnagyobb hazai kihívójuk viszont igen. A Tisza Párt befogadása ráadásul sokkal inkább a Fidesznek szól, mint Magyar Péternek; a néppártiaknak ugyanúgy fogalmuk sincs arról, hogy pontosan kiket vesznek maguk közé, mint ahogy a magyar választók 30 százaléka sem igen tudhatta, hogy kire szavaz.
A géniusznak az itt emlegetett nagy eredményei után ráadásul visszakoznia kell; az eddig hazánk ellenségének számító holland fickó az ő támogatásával lesz a NATO főtitkára, az ukrán-román meccs szünetében pedig egy fideszes EP-képviselőre hivatkozva mondta be az egyperces híradó, hogy minden rendben, Ukrajna folytathatja a csatlakozást az unióhoz.
Micsoda sikerek, micsoda döntések, Magyarország érdeke meg köszöni szépen, hol van?
Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2024. június 21-i, pénteki adásában hangzott el a szerző felolvasásában.