Diplomácia a ZOO-ban - Józsa Márta jegyzete
A ma már soha nem emlegetett – bár papíron még létező – el nem kötelezett országok jobbára nagy pompával utazgató államfői nem ritkán tértek haza egy-két elefánttal a puttonyukban. Lásd Josip Broz Titonak az adriai Brioni szigetén harmadik világbéli királyi és főkormányzói adományokból létrejött egykori magánállatkertjét.
Tervek jövőre – Szénási Sándor jegyzete
Az őszi hangulat beköltözése a NER-elitbe tagadhatatlan, mint ahogy az is, hogy a politikai évszakváltozás réme O.V. esetében dacot és nem beletörődést fog jelenteni, sőt.
Hatalmi térképészet - Kárpáti Iván jegyzete
A fővárost szétkapják, egymással semmilyen összefüggésben nem lévő területeket kötnének össze, és szervesen összetartozó városrészeket vágnának el egymástól politikai képviselet szempontjából.
Több lekvárt a madzagra - Dési János jegyzete
A szuvizáshoz először is egy főhatóság kell, aztán gellérthegyi irodák, autók, fizetések, kutatóintézet, egy-két 3/3-assal - ha mindez megvan, akkor lehet bőkezű pr- és reklám-megrendeléseket adni az udvari beszállítónak, akinél tutira jó helyen van az a pár milliárdocska, amit arra fordítunk a nép pénzéből, hogy a népet hülyítsük.
Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
A "megbízható" szövetséges – Hardy Mihály jegyzete
4/04/2024 18:03
| Szerző: Hardy Mihály/Klubrádió
Az atlanti szervezet folyosóin az Orbán-kormánnyal kapcsolatban a "megbízható" helyett inkább olyan jelzőket használnak – igaz, egyelőre és szerencsére nem hivatalosan – hogy hitszegő, képmutató meg oroszbarát.
Nem tudom, elgondolkoztak-e mostanában a …biztonságról. No nem a közbiztonságról, mert az egy másik történet, hanem Magyarország biztonságáról, amit történetesen a NATO szavatol és kisebb mértékben a magyar honvédség meg a magyar diplomácia. Ez utóbbi esetében azért komoly kételyek kerülnek elő, akármivel is dicsekszik Szijjártó Péter lélegeztetőgép-ügyi specialista.
Mert hogy a magyar főkülügyér nem kevesebbet állított Brüsszelben, hogy idézem: "…Magyarország büszke és egyben megbízható tagja is a világ legerősebb védelmi szövetségének számító NATO-nak.” Meg ilyet is mondott még: "…megbízható szövetségesek vagyunk, hozzájárulunk a közösségünk biztonságához."
Tartok tőle, hogy a magyar külügyminiszter egészen más újságot olvas, mint a magyarok többsége, már ha a Bem rakparti repülős törzsutas olvas újságot egyáltalán. Tény és való, hogy a NATO tényleg a világ legerősebb és leghatékonyabb nemzetközi szövetsége – immár 75 éve. De hogy a magyar kormány (és fontos megjegyezni, a kormány nem azonos Magyarországgal) nem megbízható szövetséges, az egészen biztos. Az atlanti szervezet folyosóin az Orbán-kormánnyal kapcsolatban a "megbízható" helyett inkább olyan jelzőket használnak – igaz, egyelőre és szerencsére nem hivatalosan – hogy hitszegő, képmutató meg oroszbarát.
Hogyan is lehetne megbízni egy olyan szövetségesben, aki két év alatt féltucatszor találkozik a NATO-ra legnagyobb veszélyt jelentő agresszor állam, azaz Oroszország külügyminiszterével? Miközben az atlanti szövetség másik harmincegy tagjának a számára világos, hogy nagy ívben és demonstratívan el kell kerülni Moszkvát, mint a leprást. Nem oroszgyűlöletből, hanem jól felfogott diplomáciai szolidaritásból és biztonsági érdekből. Ugyan miféle megbízható szövetséges az, aki egy az egyben szajkózza nemzetközi fórumokon is a Kreml retorikáját, aki üres békepárti jelszavakat pufogtat, és közben ott akadályozza a közös és hatékony katonai segítségnyújtást a megtámadott Ukrajnának, ahol csak tudja?! Az ilyeneket nem megbízható szövetségesnek hívják Brüsszelben, hanem bajkeverőnek…
Hardy Mihály jegyzete az Esti gyors 2024. április 4-i adásában hangzott el.