„Zajlik
A lényeg

Megvan az első magyar egyéni téli olimpiai aranyunk!

13/02/2022 14:00

Liu Shaoang szerezte meg a történelminek számító aranyat 500 méteres gyorskorcsolyában. Soha magyar sportoló még nem volt egyéni olimpiai bajnok téli olimpián.

Liu Shaoang a legjobb eredménnyel került az  500 méteres rövidpályán gyorskorcsolya döntőjébe, ahol  nagyon meggyőzően, egytized másodperccel - amely ilyen távon soknak számít - megnyerte a versenyt. Ezzel az MTK sportolója már kétszeres olimpiai bajnok, ugyanis csapatban a 2018-as (a dél-koreai Phjongcshangban rendezett) olimpián az 5000 méteres váltó egyik tagjaként már olimpiai bajnoki címet szerzett. Mostani győzelmével Magyarországnak már két aranyérme van - Liu Shaoang mindkettő részese.

A magyar csapatnak az idei pekingi téli olimpián emellett van két bronzérme, amivel a 18. helyen áll a nemzetek rangsorában.