
Ismeretterjesztő műsor, de nincsenek tabu témák...
Ismeretterjesztő műsor, de nincsenek tabu témák...
1944. október 16-án Horthy Miklóssal a német megszállók átadatták a hatalmát Szálasi Ferencnek, és ezzel kezdetét vette a magyar történelem újabb sötét időszaka. Ez volt a legsötétebb? Az adás vendége Karsai László történész volt, aki szerint Horthyt súlyosabb bűn terheli, mint Szálasit.
Németh Balázs történész érkezik Szunyogh Szabolcs műsorába.
A magyar futballstadionok lelátóin a tisztelt közönségidőnként trágár és rasszista szövegeket üvölt szívből. Vajonn mi ennek a szociológiai és pszichológiai háttére?
Avagy a feszültség mindig kiutat keres. Galgóczy László nyelvész, bár maga nem beszél rondán, rengeteg munkával kutatja a káromkodások kialakulását. Kedvencét is elárulta.
Pintér Szabolcs szociálpolitikus, politológus, roma polgárjogi aktivista szerint a romák nyomorúságos helyzetéért és kiszolgáltatottságáért kollektíven mindenki felelős ma Magyarországon. A mélyszegény romákra váró próbatételekről, a lehetőségekről és megoldásokról Szunyogh Szabolccsal beszélgetett a Tűréshatárban.
Vásárhelyi Mária szociológus, újságíró közismerten mindenről megmondja, amit gondol, ráadásul nem is finomkodik. Nemrég is nagy port kavart erős megfogalmazásaival a közösségi médiában, ahol posztjaiban nemcsak a magyar nők helyzetével kapcsolatban adott hangot elégedetlenségének, hanem erősen bírálta a kormány kommunikációját és az Európai Uniót is. A Tűréshatárban Szunyogh Szabolcs műsorvezetővel beszélgetett.
Hogyan jutott el Bibó István, a tudományosság és erkölcsi feddhetetlenség mintaképe a kulturális antiszemitizmustól odáig, hogy üldözött zsidókat mentett?
Szédületes karriert futott be Richter Gedeon gyógyszergyáros, igazi világbirodalmat teremtett, nagyrészt a fűzfára alapozva. Ez a világszerte ismert Kalmopyrin alapanyaga.
Ahogy tanuljuk a demokráciát, több mint 30 éve, úgy ismerkedünk a különböző választási technikákkal is. Visszanézés Göncz Árpád megválasztására és előre tekintés 2022-re.
Mária Teréziától, XV. Lajoson át George Washingtonig számos uralkodóval, politikai vezetővel állt kapcsolatban. Ő maga is király volt egy ideig.
Mire jó a Nemzeti Alaptanterv, miért kell lerövidíteni a pedagógusképzés idejét, ki fogja tanítani a gyerekeinket és mire? Tudni kell, vagy hinni? Mi folyik ebben az országban?
Mintaszerű bizonyos szempontból a 48-as szabadságharc idején folytatott hadbíráskodás. A hadvezetésnek keménynek kellett lennie, hogy összeálljon a honvédsereg.
A nemzeti indulatok felkorbácsolásával, retorikával meg lehet bolondítani az embereket, ezt mutatta meg a délszláv háború is. A jó irány egy egységesebb Európa lehet.
Nincs vége a Covid-19 okozta válságnak, de ideje elkezdeni a tanulságok levonását. Erre tettünk kísérletet: egy közgazdásszal és egy egészségügyi szakemberrel.
A kérdés még nem aktuális, de azon érdemes töprengeni, hogy milyen példaképeket állítanak a történelemből a fiatalok elé, és kiket rekesztenek ki.
Az állami médiából gyakorlatilag a propaganda ömlik, ami hatásos akkor, ha valaki csak azt kapja. Az objektív információért viszont fizetni kell, ezt nem könnyű elfogadtatni.