
A Klubrádió gazdasági magazinműsora. Zsebbevágó kérdések a 'Pénz' világából. Egyszerűen és érthetően.
A Klubrádió gazdasági magazinműsora. Zsebbevágó kérdések a 'Pénz' világából. Egyszerűen és érthetően.
Az óév utolsó adása a Vállalkozók Klubjában az autóiparról szólt: a többi között beszélgettünk a hazai autópark átlagéletkoráról, arról, mi várható jövőre elektromosautó-ügyben, és hogy miért szorították ki az SUV-k a hagyományos gépkocsikat. Zách Dániel, az alapjarat.hu főszerkesztője volt a vendégünk.
Egyre több cég kényszerül arra, hogy a termelés biztonsága érdekében készleteket halmozzon fel, raktározzon, illetve minél közelebbről szerezzen be alkatrészeket.
Nem lettünk a vas és acél országa. Ez talán nem is baj, nagyot fordult a világ a Rákosi-éra óta, de a bányászatnak ma is van jelentősége. Egy kis történelem.
Tízből kilenc esetben használt gépkocsit vásárolnak az emberek, és bár időről időre felmerül a dízelek és az ócska benzinesek kitiltása, az nem megy olyan könnyen.
Sok mindent át kellene gondolni az energiapolitikában, az energia- és üzemanyagárak szabályozásában. A benzin ára az év végéig valószínűleg marad a jelenlegi szinten.
A nyilvánosság segítségével lehetne átláthatóbbá tenni a multinacionális cégek működését. Az EU ez irányú törekvését az Orbán-kormány igyekszik blokkolni, mellesleg a német is.
A járvány jogi kérdéseket is előhozott. Az egészséghez való jogunk fontosabb, vagy a személyiségi jogaink? Ki hozhatja nyilvánosságra, hogy fertőzöttek vagyunk?
Minden 4. munkavállaló 2 órával többet dolgozott otthon a járvány idején. 30-40 százalékuk gondolkodik azon, hogy új munka után néz, 17 százalék pedig már keres is.
Igaz, hogy az év végéig nem kell törleszteni a hiteleket, de addig is kommunikálni kell a bankkal, a szabályokat be kell tartani. Ne a moratórium végén lepődjünk meg.
A versenyjogi hatóságok százmilliós, sőt milliárdos büntetéseket is kiszabnak euróban számolva, az egymás között verseny korlátozása mégis kiirthatatlannak bizonyul, és nem csak a közbeszerzéseknél.
Idén lassul a globális gazdasági növekedés, az amerikai-kínai kereskedelmi háború bizonytalanságot okoz.
A fiatalok egyre tájékozottabb, öntudatosabb vásárlók, azonnal elpártolnak egy márkától, ha kellemetlen élmény éri őket. Ugyanakkor bármilyen szituációban képesek vásárolni.
Idén komoly fejtörést okozott a gazdaságban a britek kiválása, és ez így lesz még egy ideig. Meghatározó lesz az amerikai elnökválasztás is. Idehaza pedig gyengül a forint.
Évek óta mondják a szakértők, hogy visszaesésre kell számítani. Egyelőre jó állapotban van a világ gazdasága, de mire lehet következtetni az idei folyamatokból?
Bizonyos adónemek megszűnnek, mások most terjednek, macerásabb lesz kézzel számlázni, változik némileg az illetéktörvény is. Erre készülhetünk 2020-ban.
Akárhogy is alakuljon a Brexit, megegyezéssel, vagy anélkül, annak, aki a jövőben is az Egyesült Királyságban maradna, érdemes mihamarabb elindítani a papírmunkát.