Gesztenye – Józsa Márta jegyzete
A sültgesztenye-szezon piaci fejleményei is érzékletesen mutatják, mennyit ér a kormány családbarát politikája. Erről is ír jegyzetében Józsa Márta, aki szerint, ha megértjük, hogy rengeteg felnőtt nem eszik azért, hogy a gyerekeknek jusson élelmiszer, akkor nyilván azon sem lepődik meg senki, hogy százezer forint rendkívüli kiadás milliók számára jelent megugorhatatlan összeget.
Pénzen vett barátság – Neuman Gábor jegyzete
Vajon mennyit is ér Orbán és Trump barátsága. A Le Monde szerint több tízmillió eurót. Ez manapság átszámítva, minimum 10 milliárd forintot jelent, de lehet, hogy sokkal többet.
A Pinocchio-miniszter - Hardy Mihály jegyzete
Gulyás Gergely miniszter mindenesetre orbitálisat tódított, amikor azt állította, hogy a hackerek kezébe került adatok között nincsenek igazán fontos vagy érzékeny adatok. Pinocchio-miniszter alighanem ismét hülyének néz bennünket, csak az ő orra nem nő olyan gyorsan, mint a hazudós fabábué.
Videorodeo – Szénási Sándor jegyzete
Mint egy FSZB-tiszt mondta: keresd a nőt, és megvan a kompromat. Mi valahol itt tartunk most. Nők, ellenzék, a hatalmi elit kihívása.
Tények nélküli világ – Kárpáti Iván jegyzete
Mindenki abban hisz, amiben akar, szabadon döntheti el. Egyre kevésbé kiszámítható, hogy egy nyilvánosságra kerülő információ milyen hatást vált ki, így pillanatokon belül elveszti jelentőségét.
Lehallgatnak, tehát vagyok - Dési János jegyzete
Lehallgatni a közvélekedés szerint csúnya dolog, ráadásul a mesterséges intelligenciák korában lassan felesleges is, azt és annak a hangján, képén állítjuk elő, amit csak akarunk.
Fogadjisten – Józsa Márta jegyzete
"... az is lehet Orbán Viktor békepárti, illiberális barátja szellemében, hogy a somorjai nagybani piacon az ősteremelő Béla csak szlovákul alkudhat meg a zöldséges Lajossal, elvégre mindketten üzletemberek. Akiknek fontos a szuverenitás, mert, ahogy ezt a törvény indokolja: a szlovák nyelv használata a Szlovák Köztársaság szuverenitásának megnyilvánulása."
Mindig jövőre - Rózsa Péter jegyzete
Azt halljuk minden évben, hogy jövőre aztán beindul a gazdaság, jövőre lesz jobb. E rövid üzeneten túl semmilyen előrelátás, jövőterv nincs.
Bár ő is csak a tökét vakarná – Selmeci János jegyzete
11/10/2024 18:03
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
Ha szeretjük őt, ha nem, Orbán Viktor jelenleg pénzbe kerül nekünk, elszálltak a szabadságharc költségei.
Aligha érte meg.
Nem arról van szó, hogy a random zöldpárti EP-képviselők minden Magyarországgal kapcsolatos állítása megállná a helyét, bár meglehetősen mókás éppen a korrupcióval kapcsolatos kritikán háborogni. A hazámba vetett bizalom okán, illetve a lelki békém érdekében pedig még mindig fenntartásokkal (bár sajnos egyre kisebbekkel) kezelem azt a vélekedést, hogy Orbán Viktor valamiféle orosz és kínai ügynök lenne, de nem elég sajnos nem annak lenni, annak sem szabad látszani. Annak látszik, és ez rengeteg pénzbe kerül nekünk.
Magyarország idén év végén akár másfél milliárd eurónyi uniós forrást is elveszíthet végleg. Megint csak, nem hiszem, hogy az Európai Bizottság mindenben korrekten és jogszerűen jár el, a pénz visszatartásának elsősorban politikai oka van, ugyanakkor miért lennének elnézőek azokkal, akik plakátokon anyázzák őket évek óta, miközben minden értelmes magyarázat nélkül akadályozzák a saját szövetségüket Ukrajna támogatásában.
És ha még igaza is lenne; tegye fel a kezét, aki azért szavazott Orbán Viktorra, hogy neki bármi áron igaza legyen. Ha az egész régió kap uniós pénzt, mi pedig nem, ha egyedül a magyar kormányt tekintik árulónak a szövetségen belül, akkor öt év múlva már fogunk tudni vitatkozni azon, hogy megelőzött-e minket Románia. És mit kapunk cserébe a Patrióta frakció tapsán kívül?
Egy szó, mint másfél milliárd eurós forrásvesztés; ha szeretjük őt, ha nem, Orbán Viktor sokba kerül nekünk. Erre talán a párttársai és a kezéből falatozó vállalkozók is ráébrednek majd, ha esetleg már nem lesz olyan biztos, hogy hozza nekik a kétharmadot és vele a húsos fazekat, ami tegyük hozzá, már most is jóval kevésbé van tele a főnök szabadságharcának elszálló költségei miatt.
Mivel a magyar nép is abból eszik, jó volna, ha nem ürülne ki teljesen. Jobban járnánk, ha amíg a még beszélni tudó diplomaták dolgoznának kicsit a kapcsolatokon, a miniszterelnök is csak a tökét vakargatná egy kicsit, lehetőleg csendben, arról is készíthetne három perces riportot a Tények, hogy milyen ügyes, és nem kerülne naponta több millió euróba.
Selmeci János jegyzete az október 11-i Esti gyorsban hangzott el, meghallgathatják a fenti lejátszóra kattintva.