Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Pékárú – Rózsa Péter jegyzete
Orbán látványpékségéről, és annak lehetséges alternatíváiról a Hetes Stúdió műsorvezetője, Rózsa Péter.
A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.
Bár ő is csak a tökét vakarná – Selmeci János jegyzete
11/10/2024 18:03
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
Ha szeretjük őt, ha nem, Orbán Viktor jelenleg pénzbe kerül nekünk, elszálltak a szabadságharc költségei.
Aligha érte meg.
Nem arról van szó, hogy a random zöldpárti EP-képviselők minden Magyarországgal kapcsolatos állítása megállná a helyét, bár meglehetősen mókás éppen a korrupcióval kapcsolatos kritikán háborogni. A hazámba vetett bizalom okán, illetve a lelki békém érdekében pedig még mindig fenntartásokkal (bár sajnos egyre kisebbekkel) kezelem azt a vélekedést, hogy Orbán Viktor valamiféle orosz és kínai ügynök lenne, de nem elég sajnos nem annak lenni, annak sem szabad látszani. Annak látszik, és ez rengeteg pénzbe kerül nekünk.
Magyarország idén év végén akár másfél milliárd eurónyi uniós forrást is elveszíthet végleg. Megint csak, nem hiszem, hogy az Európai Bizottság mindenben korrekten és jogszerűen jár el, a pénz visszatartásának elsősorban politikai oka van, ugyanakkor miért lennének elnézőek azokkal, akik plakátokon anyázzák őket évek óta, miközben minden értelmes magyarázat nélkül akadályozzák a saját szövetségüket Ukrajna támogatásában.
És ha még igaza is lenne; tegye fel a kezét, aki azért szavazott Orbán Viktorra, hogy neki bármi áron igaza legyen. Ha az egész régió kap uniós pénzt, mi pedig nem, ha egyedül a magyar kormányt tekintik árulónak a szövetségen belül, akkor öt év múlva már fogunk tudni vitatkozni azon, hogy megelőzött-e minket Románia. És mit kapunk cserébe a Patrióta frakció tapsán kívül?
Egy szó, mint másfél milliárd eurós forrásvesztés; ha szeretjük őt, ha nem, Orbán Viktor sokba kerül nekünk. Erre talán a párttársai és a kezéből falatozó vállalkozók is ráébrednek majd, ha esetleg már nem lesz olyan biztos, hogy hozza nekik a kétharmadot és vele a húsos fazekat, ami tegyük hozzá, már most is jóval kevésbé van tele a főnök szabadságharcának elszálló költségei miatt.
Mivel a magyar nép is abból eszik, jó volna, ha nem ürülne ki teljesen. Jobban járnánk, ha amíg a még beszélni tudó diplomaták dolgoznának kicsit a kapcsolatokon, a miniszterelnök is csak a tökét vakargatná egy kicsit, lehetőleg csendben, arról is készíthetne három perces riportot a Tények, hogy milyen ügyes, és nem kerülne naponta több millió euróba.
Selmeci János jegyzete az október 11-i Esti gyorsban hangzott el, meghallgathatják a fenti lejátszóra kattintva.