„Köszönjük
Publicisztika
Kasztroly – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Kasztroly – Józsa Márta jegyzete

Általános statisztikusi vélekedés, hogy a magyar keresetekről pontosabb képet ad a mediánjövedelem. Vagyis az a bér, aminél a munkavállalók fele többet, fele kevesebbet kap kézhez egy hónapban. Így adódik az a helyzet, hogy a statisztikai hivatal által megállapított átlagkeresetnél a magyar munkavállalók 75 százaléka kevesebbet keres.

A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

A hőbörgők – Szénási Sándor jegyzete

A NER szerint Magyart, és csak őt kell kicsinálni, mert ha ez sikerül, a mögötte álló tömeg a központi agy irányítása híján késedelem nélkül feloszlik, és másnap egykori hősére már nem is fog emlékezni. Ez O.V. szilárd meggyőződése, és tévedése oka. Nem hiszik el, hogy nem egyetlen emberrel hadakoznak …

Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete

Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?

Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete

Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.

Schengen - Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Schengen - Józsa Márta jegyzete

Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.

Jó lenne végre egyszerű kérdésekre, egyenes válaszokat kapni – Kárpáti Iván jegyzete

15/10/2024 18:03

| Szerző: Kárpáti Iván/Klubrádió

A háborúnak így vagy úgy de vége lesz, vagy legalábbis befagy. Lengyelország, a balti államok, Románia és persze Ukrajna jelentős erőt fog képviselni, hatalmas feladat hárul rájuk, hogy az orosz birodalom a mostani keretein belül maradjon. Hogyan fognak ránk nézni?

2024. október 15. Esti gyors - részlet l Kárpáti Iván jegyzete 2024.10.15.
02:08
00:00
Jó lenne végre egyenes válaszokat kapni.

Külügyminiszterünk a háború kitörése óta 11-ik oroszországi haknija alkalmából az orosz állami médiának volt kedves kifejteni gondolatait arról, hogy mennyivel megértőbbnek kellett volna lenni Oroszországgal. Amit aztán egy szóvivő reszelget utólag, tovább értelmezve, hogy mire gondolt, vagy mire nem gondolt a főnöke.

Tegyük világossá: Vlagyimir Putyin a jaltai világrendet óhajtja Kelet-Európában látni, a volt szocialista országok lesznek kedvesek újra minimum pufferzónának lenni köztük és a Nyugat között. No more NATO. Hogy ez milyen szintű beavatkozás lenne a sokat emlegetett szuverenitásunkba, azt gondolom most nem kell hosszabban fejtegetnem. Nekem már attól is álmatlan éjszakáim lennének, ha Záhony másik oldalán orosz határőrök figyelnék a mozgást.

Az orosz birodalmi politika és gondolkodás évszázadokon és rendszereken átívelő. Mindegy, hogy a cárt Romanovnak, Sztálinnak, vagy Putyinnak hívják. Az, hogy a balti országok még függetlenek és nem potyognak fegyveres zöld emberkék a fővárosaikra, egyetlen körülménynek köszönhető: tagjai a NATO-nak. Ennyi és semmi több, ez az egy dolog fogja vissza – még – Putyint. Oroszország ezzel együtt már nem akar világhatalom lenni, Putyin pontosan tudja, hogy annak a státusznak az erőn felüli fenntartása miatt omlott össze szeretett Szovjetuniója. A közvetlen környékén akar új rendet és roppant kínos, hogy mi is ezen a térképen vagyunk.

A háborúnak így vagy úgy de vége lesz, vagy legalábbis befagy. Lengyelország, a balti államok, Románia és persze Ukrajna jelentős erőt fog képviselni, hatalmas feladat hárul rájuk, hogy az orosz birodalom a mostani keretein belül maradjon. Minket is védeni fognak, ami nem árt, hiszen saját vezetőnk nyugati elkötelezettsége bizonytalan. Orbán Balázst pedig mindannyiunk érdekében nem küldeném a frontra.

Kárpáti Iván jegyzete az október 15-i Esti gyorsban hangzott el, a fenti lejátszóra kattintva hallgathatják meg.