Lehetett volna ezt máshogy? - Selmeci János jegyzete
Az a kérdés, hogy lehetett volna ezt máshogy, jobban, élhetőbben csinálni, vagy az ország történelméből, társadalmi viszonyaiból nem következik más, csak a stagnálás, és az a hatalmi berendezkedés, mint az ország kormányzásának egyetlen működő, ám de leginkább a semmibe vezető módja, ami az elmúlt tizennégy évben kialakult, megszilárdult, és sajnos legitimációt is nyert?
Bort, búzát, akkumulátort - Rózsa Péter jegyzete
Az egyik csúsztatás a mai orbáni definícióban, hogy a forint árfolyama és a magyar gazdaság állapota között különbséget téve, a pénzromlásért a spekulánsok felelnek. És a magyar gazdaság egyre romló eredményeiért vajon ki, vagyis, hogy az 2022-es gazdasági teljesítményéhez szinte képest minden szektor alulmarad, az autóiparra épített orbáni csoda finoman szólva is halványulóban van, a visszafogott állami beruházások mellett gyárleállás, létszámcsökkentés egyre-másra, és persze az élelmiszerinfláció megint kúszik felfelé.
Mission Impossible - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna döntést hozott Orbán és az ő egójának nélkülözéséről az eljövendő tárgyalásokon, s bár Trump a hírek szerint adna neki szerepet, Kijev annyira gyenge sosem lesz, hogy a magyar kormányfő Ukrajnát überelhesse.
Miért most hagynák a fosztogatást? – Kárpáti Iván jegyzete
Nincs pénz a pályaudvarok rendbetételére – szólt a meglepően őszinte üzenet. Semmi gond, lovak közé dobják a gyeplőt, így aztán XXI. századi plázába futhat majd be az ötven éves szerelvény.
Se nem béke, se nem misszió - Hardy Mihály jegyzete
Az égvilágon senki és semmi nem hatalmazta vagy kérte fel Orbán Viktort vagy Szijjártó Pétert, hogy közvetítsen Kijiv és Moszkva, a Vatikán és Mar a Lago vagy Isztambul között.
Schengen - Józsa Márta jegyzete
Józsa Márta jegyzetében felidézi, hogy 2007. december 21-én ott volt az ünnepen, amikor Sátoraljaújhely egyik utcájának két országban élő lakói egymás nyakába borultak, jöttek-mentek a korábban sorompó-őrizte Ronyva-hídon ide-oda, mintha nem volna holnap. Holnap is szabad. Feltehetően hasonló jelenetek játszódnak majd le január elsején a román-magyar, meg a bolgár-román, meg a bolgár-görög határon is, ekkor léphet be végre e két ország a schengeni övezetbe.
Pékárú – Rózsa Péter jegyzete
Orbán látványpékségéről, és annak lehetséges alternatíváiról a Hetes Stúdió műsorvezetője, Rózsa Péter.
A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.
Lejtő – Neuman Gábor jegyzete
14/09/2024 15:10
| Szerző: Neuman Gábor/Klubrádió
Orbánnak először kell alkalmazkodnia valakihez a politikában. Egy okos ember mondta, talán Churchill, hogy ha egy ország politikai vezetése elindul lefelé a lejtőn, még az isten se állíthatja meg, hogy ne guruljon le az aljáig.
Tizennégy éve tarol a Fidesz minden téren, és ennek meg is van az eredménye, és most úgy tűnik, a Tisza Párt megérintette Orbánt, sőt Budapesten már meg is előzte. Vajon milyen reakciókat várhatunk a kormányzó pártoktól? Miért mondom, hogy pártok, hiszen a KDNP 2002-ben indult utoljára önálló pártként, azóta a Fidesszel együtt tud csak bekerülni a Parlamentbe. Szóval a Fidesznek kell reagálnia arra, hogy Magyar Péter kezd túlnőni rajta.
Láthatóan meg vannak zavarodva, és részben tagadják, hogy változna a politikai helyzet, másrészt bagatellizáljak a különböző felméréseket. Egy okos ember mondta, talán Churchill, hogy ha egy ország politikai vezetése elindul lefelé a lejtőn, még az isten se állíthatja meg, hogy ne guruljon le az aljáig. A Fidesz elindult lefelé a lejtőn. Persze ennek vannak jól kivehető jelei. Például az is erre utalhat, hogy Kötcsén, a polgári pikniken, Orbán Viktor leállt az újságírókkal beszélgetni, programon kívül. Még válaszolt is bizonyos kérdésekre. Aztán az egészségügyben is tettek bizonyos lépéseket, amiket nem Magyar Péter akciói miatt léptek meg, hanem mert Ők is átlátják a teendőket, és reagálnak rájuk.
Orbánnak most, először kell alkalmazkodnia valakihez a politikában. Gyurcsányhoz nem kellett, mert nagyon messze volt tőle, Márki-Zayt egy pillanatig sem vette komolyan, és lenézte, és ebben még az ellenzéki szavazók is követték. Mi fog ebből kisülni?
Lesz miniszterelnöki vita? Talán. Lesz választási osztogatás? Úgy hírlik, hogy lesz. Miből? Orbán szerint jó sok eurónk van, amit bármikor felhasználhatunk. Ezt Kötcsén mondta az újságíróknak. Van 12 milliárd eurónk, ott van a számlánkon. De a felhasználási lehetőségről megoszlanak a vélemények. Állítólag ott is van, meg nincs is. Tenni kellene valamit Orbánnak azért, hogy az unió teljes egészében felszabadítsa azt a pénzt.
A kormányinfón, Gulyás Gergelytől megkérdezték, hogy vajon mire gondolt Orbán, amikor arról beszélt, hogy „mi nem megyünk amerikai ösztöndíjra”, miközben maga Orbán, és Gulyás is volt korábban amerikai ösztöndíjas, a miniszter előbb azt válaszolta, hogy „magáért beszél a szövegkörnyezet, mi szuverén módon tudunk dönteni”, a kérdés megismétlése után azt mondta: „időnként van egy olyan érzésem, hogy Önök nem értik a miniszterelnököt.”
Nekem meg van egy olyan érzésem, hogy a miniszterelnök időnként nem érti a magyarokat, és ez egyre gyakrabban fordul elő.
Neuman Gábor jegyzete a szeptember 14-i Hetes stúdióban hangzott el, a fenti lejátszóra kattintva meghallgathatják.